Suomi-Venäjä-Seura mukana Joulumarkkinoilla

Venäläinen Pakkasukko ja suomalainen Joulupukki tervehtivät toisiaan tänä vuonna Vanhan Suurtorin Joulumarkkinoilla lauantaina 16.12. klo 13.30. Pakkasukon ja Lumitytön kyyditsevät vanhoilla autoillaan paikalle Neukkumasinistit ry.

Suomi-Venäjä-Seura on mukana Joulumarkkinoilla viimeisenä markkinaviikonloppuna 16.‒17.12. klo 11.00‒17.00, jolloin seuran toimistolla Brinkkalan piharakennuksessa (2. kerros) on avoimet ovet. Suomi-Venäjä-Seuran joulukahvilassa voi nauttia lämmikkeeksi kahvia, teetä, glögiä, mehua ja ukrainalaisia sekä venäläisiä leivonnaisia.

Tervetuloa tutustumaan Suomi-Venäjä-Seuran toimintaan!

Lisätietoja:

Soile Tirri
Suomi-Venäjä-Seura
Turun piirijärjestön toiminnanjohtaja
Executive Director at Finnish-Russian Association in Turku

soile.tirri@venajaseura.com
puh. 041-544 6131

Julkaistu